mt event

M road blog

O miłosierdziu.

„Z miłosierdziem Boga mamy większy kłopot niż z Jego sprawiedliwością. Nie od dzisiaj. Już Adam po zjedzeniu owocu w rajskim ogrodzie zaczął „bawić się” ze swoim Stwórcą w kotka i myszkę. Z lęku przed karą ukrył się w krzakach. Pewnie długo by tam siedział, gdyby Bóg pierwszy nie zawołał na niego: „Gdzie jesteś?” – ks. D. Piórkowski.

Rozbawiło mnie to siedzenie w krzakach…ale to prawda. Z tym, że każdy ma inne krzaki. Mały chłopiec schowa się za firanką, a duży za pracą. Dziewczynka zasłoni oczy rączkami, a kobieta ukryje się za szkłem kieliszka. To tylko przykłady ale czy tak nie jest?

Interesujące jest to, że grzechy potrafią się nawarstwiać. Czasem jest ich tak dużo, że już nie widać człowieka. Bóg, gdy szuka, zawsze przebija się do początku, do pierwszej warstwy, do twojego człowieczeństwa. Nie potępia bo widzi więcej, pełniej. Widzi Cię swoim dzieckiem. Czas tu nie ma za dużego znaczenia. Widzi Cię jakby w przyszłości.

Chowanie się jest bezwiedne, wynika z natury człowieka. Mnie też się zdarza. Zaczynam się orientować gdy coś mi się nie zgadza np. mam niechęć do patrzenia w oczy. Co wtedy zrobić? Zaufać przebaczeniu czy nie? Pozostać tchórzem? Ciężko jest.

To chyba jedna z najcenniejszych lekcji dorosłości: jesteśmy odważni. Nie boimy się dowiedzieć prawdy o sobie, przyznać do błędów. Nie straszy nas już dźwiganie konsekwencji swoich wyborów. Wiemy, że inaczej być nie może skoro jesteśmy dorośli.

Życzę wszystkim odwagi i zaufania.

Reklamy

One comment on “O miłosierdziu.

  1. aniek
    18/09/2016

    Pięknie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 18/09/2016 by in wartości.

Kategorie

Reklamy

Archiwum

Statystyki

  • 3 345 wejść
%d blogerów lubi to: