mt event

M road blog

Szału nie ma, jest rak

„W wątpliwość stawiam postawę, która zakłada, że małżonkowie mają prawo do dziecka. Nie! To dziecko ma prawo do rodziców” – ks. Kaczkowski.

Ciężki temat, ciekawe sformułowanie. Sprawy oczywiste, które się okazują wcale nieoczywiste. Coś co powinno być a tego nie ma. Albo coś co jest a wcale nie musiałoby być. Doceniasz gdy masz lub już nie masz. Zauważenie tego powinno się wiązać z wdzięcznością. A do czego (jak mi się wydaje) mam jeszcze prawo? Albo inaczej: co jest dla mnie prezentem?

Ludzie, którzy z jakichś względów, mnie kochają.

Mieszkanie, miejsca do których jeżdżę.

Wszystkie przedmioty mniej lub bardziej luksusowe.

Nawet moje ciało będę musiała zostawić.

Ostatnio coraz częściej zazdroszczę zakonnikom ślubu ubóstwa. Mają oni celę, kilka książek, zeszyt i pióro, dwa habity na zmianę, kilka kosmetyków. To zasadniczo taka moja wizja ;) W rzeczywistości pewnie jest nieco inaczej.

To kim jestem, jaki tryb życia prowadzę określa mój rodzaj minimalizmu. Ja np. (niestety) muszę stwierdzić: „Prostotą jest posiadanie tylu kubków czy par butów, ile jest nam potrzebne.”

Potrzebne…Schronienie, jedzenie, picie, odzież, bliscy, podróż.

Zdaje się, że najlepiej byłoby znać swoją granicę i z czasem ją przesuwać tj. pogłębiać ascezę. Sytuacja marzeń to zacząć od zera, wyzerować stan przedmiotów i je uzupełniać z biegiem czasu, o te najpotrzebniejsze.

To niemożliwe.

Zazwyczaj nie miewam tylu funduszy. Tak więc rewolucja odpada. Minimalizowanie to proces. Mimo to, ciagle mam wrażenie, że otacza mnie zbyt wiele przedmiotów a ja chciałabym „dwa habity”. Wrażenie, że obecna ilość mi przeszkadza. To trochę jak z jedzeniem – najzdrowiej to trochę niedojadać.

Z tej wdzięczności, o której wspominałam, wynika i taka myśl, że skoro otacza mnie ewidentny nadmiar to czemu się nim nie podzielić?

Nie jest ważna ilość a Porządek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 03/08/2016 by in wartości.

Kategorie

Reklamy

Archiwum

Statystyki

  • 3 345 wejść
%d blogerów lubi to: