mt event

M road blog

Bądź Paryżanką

„Fakt , że jesteś w ciąży, jest tylko dopełnieniem, nie istotą twojego życia” – paryżanki.

Taak, to jest ta różnica między matką paryską a matką polką… I te pierwsze mają rację. Gdy się ma małe dziecko to ryzyko zapomnienia o sobie jest bardzo duże. W pewnym momencie może się ta kolejność poprzestawiać.  Szczególnie jeśli dzieci jest więcej niż jedno.

Jaka powinna być właściwa kolejność i czy ona rzeczywiście istnieje? Jeśli mówimy o kolejności, to trzeba wyznaczyć co powinno się na takiej liście znaleźć. Zawęże wybór do osób. No dobrze: dziecko, ja, najbliższa rodzina, dalsza rodzina, przyjaciele, znajomi…kategorie osób…bo co to znaczy, że ktoś jest dalszym czy bliższym znajomym? I tu by się przydał minimalizm. Minimalizm sferyczny.

Z oazy pamiętam rysunek „ja” na tronie życia. Wspominając dalej, na religii w liceum, ksiądz pokazywał jakie są relacje różnych wyznań chrześcijańskich, stawiąc Chrystusa w środku koła. A co jeżeli Porządek jest zupełnie inaczej poukładany niż nam się wydaje? Tak po ludzku patrząc: tworzymy listy (za i przeciw), a w najlepszym wypadku piramidy (żywienie). Koło, sfera, ten idealny kształt. Sferę można by zanurzyć w czasie ale nie trzeba ;)

Relacje międzyosobowe powinny się zamknąć w kole a niektóre obręcze będą nieco bliżej. Wygląda na to, że w życiu trwa nieustanna walka o to, kto będzie w centrum.

Spodobało mi się słowo „dopełnienie”, które pociągnęło powyższe myśli. Powinnyśmy dbać aby życie było piękne i twórcze tylko dlatego, że jest prezentem.

Ostatnio przyglądałam się życiu św. Ojca Pio. Ludzie w zakonie są jakby zobowiązani do traktowania bliźnich dobrze. Zastanawiam się, czy mogłoby się to udać zwykłym śmiertelnikom? Traktować wszystkich tak samo – serdecznie?

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 02/08/2016 by in zjawiska.

Kategorie

Reklamy

Archiwum

Statystyki

  • 3 345 wejść
%d blogerów lubi to: