mt event

M road blog

Słowa najważniejsze

„Ochrzczony to ten, kogo Pan Bóg powołuje do życia w Panu Jezusie. Ma on żyć życiem Pana Jezusa i tym, co w Jego życiu było najważniejsze: poświęceniem, ofiarą, miłością w cierpieniu”- Jan Twardowski.

Chrzest to w ogóle dość trudne pojęcie dla mnie. Jest chrzest wodą, jest chrzest ogniem. Nigdy też nie wiem czy słowo „chrześcijanin” pochodzi od chrztu czy od Chrystusa. Swoją drogą kiedyś myślałam, że Bóg ma na imię Jezus a na nazwisko Chrystus ;)

Najbardziej zaskakujące było dla mnie sformułowanie „żyć życiem Pana Jezusa”. Co to może znaczyć? I ksiądz Twardowski podaje mniej lub bardziej abstrakcyjnie: „poświęceniem, ofiarą, miłością”.

Życie w Bogu…wrośnięcie w krzew winny. To chyba oznacza „uwspólniać” myślenie, patrzenie, odczuwanie, kierunkowanie. To się nie uda jeśli wpierw nie poznam życia Jezusa, życia Bożego. Czytać i rozważać, zastanawiać się wieczorami nad sobą. Rewidować. Pozwalać by Bóg był w moim życiu, by wlewał życiodajne soki jak w krzewie. Wlewać soki? Raczej otwierać się i przyjmować łaskę podczas modlitwy, podczas sakramentów.

Od dawna znam różnego rodzaju sformułowania ale one nie zawsze mają dla mnie wnętrzne, znaczenie, znaczenie zgodne z nauczaniem Kościoła. Bardzo ważne jest czytanie takiego Pisma Świętego, które ma w miarę współczesne komentarze.

Jedno wiem na pewno: Bóg nas bardzo kocha.

Mam nadzieję, że uda mi się coraz lepiej przyjmować ;)

Pozdrowienia

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 23/05/2016 by in wartości.

Kategorie

Reklamy

Archiwum

Statystyki

  • 3 345 wejść
%d blogerów lubi to: