mt event

M road blog

Mamie na ratunek – pożegnanie pieluchy.

Wychowanie…ciągle wiem za mało. Ze względu na pracę, w sposób nieco brutalny, zdobyłam wiedzę o wychowaniu dzieci, które mają 10-13 lat. Całe szczęście mogę obserwować prawdziwego wychowawcę, którego podziwiam. Maluszki są trudniejsze, trzeba je nauczyć wszystkiego a nawet, że tak powiem, wytresować do pewnych czynności. Dla mnie to tresowanie a z zewnątrz jest po prostu konsekwencją.

Wśród wszystkich rzeczy, których musiałam nauczyć Lolka, najtrudniejszą okazała się nauka czystości. Zaczynając od komentarzy innych osób a kończąc na walce z dzieckiem – niefajna sprawa. Kobiety są same. Poprawka, kobiety mają poradniki! ;)

Polecam serie z plasterkiem. Gdy chcesz przeczytać wszystko to musisz zarezerwować trochę czasu. Ta książka to prawdziwy poradnik. Potrzebujesz coś wiedzieć to szukasz konkretnych informacji i je znajdujesz. Przydatne są również FAQ umieszczone na końcu książki. Co do treści to dostajemy przegląd wszystkich metod jako propozycję dla nas i naszego dziecka. Autorka w pierwszej kolejności dba o emocje trenera i ciągle podkreśla, że podane metody są tylko propozycją.

Mnie osobiście uspokoiła, że jest dobrze, że każdy ma prawo do swojego punktu widzenia i tak naprawdę to tylko jedna osoba jest odpowiedzialna za naukę czystości, nie ma co liczyć na innych. Zazwyczaj jest to mama. Ważna informacja: dziecka do niczego nie zmusisz, jeśli nie będzie gotowe na samodzielne załatwianie się. Możesz się starać nawet rok i stracić wszystkie nerwy.  Można wyrabiać dobre nawyki, i tylko tyle.

Całkiem przez przypadek dowiedziałam się, ze intuicyjnie obrałam metodę czekania. Czekania by się dobrze z maluchem porozumieć, czekania na jego gotowość. Mamy sukcesy i myślę, że powoli już widać koniec treningu ;)

Reklamy

2 comments on “Mamie na ratunek – pożegnanie pieluchy.

 1. Toldinka
  30/07/2014

  Chyba będę chciała pożyczyć, bo nam coś czuję też lekko nie pójdzie. Zwłaszcza, że on nadal nie siusia raz a dobrze tylko posiuśkuje.

  • martasiek
   30/07/2014

   Dobrze, jest już wolna. W zasadzie dobrze żebyś teraz sobie przejrzała.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 30/07/2014 by in zjawiska.

Kategorie

Reklamy

Archiwum

Statystyki

 • 3 345 wejść
%d blogerów lubi to: