mt event

M road blog

Tylko TKW.

Powtarzający się banał. Nie podoba mi się te 500 stron.

Trzecia część przygód Bridget Jones, tak jak i druga, bazuje na roztrzepanej pannie, która ma pecha ale ostatecznie spotyka ją szczęście z małomównym mężczyzną, którego trzeba kopnąć w cztery litery aby wykonał jakiś ruch. Uwielbiam pierwszą część ale wolę film od książki.

Bridget ma teraz 50 lat. Jej ukochany Mark zginął na misji w dalekim kraju. Wydaje się, (mamy nadzieje, że to istotnie zmieni charakter bohaterki) że Bridget w końcu dorośnie. Przecież ma dwójkę małych dzieci! Tak, są tam przebłyski poważnych rozmyślań ale niestety gdy pojawia się młodszy mężczyzna to Bridget wraca do sprawdzonego ptasiego móżdżku. Stara się być mamą ale dzieci i tak uważają ją za głupią (technologicznie i edukacyjnie).

Wydaje mi się, że kobiety ok 50 mają już swoją mądrość wynikającą z historii ich życia. Zapomnieć dać dzieciom śniadania? Żałosne. Jestem w stanie uwierzyć, że 30latki czasem wchodzą w rolę nastolatki ale kobieta po przejściach? Coś tu nie gra.

Dwa wątki: żałoba i głupota. Zakończenie jakże przewidywalne. Nic nowego. No ale nie będę opowiadać bo może ktoś  się skusi na przeczytanie.

Chętnie natomiast zobaczę film: podstarzałą Bridget  jak fika z dziećmi po drzewach oraz jej spotkania z młodszym. To może być nawet śmiesznie.

Tylko TKW mi się spodobało. W ciężkich chwilach, przyjaciele Bridget, wszczepili jej przetrwańcze hasło:

Trzeba Kurwa Walczyć

i tyle.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 15/06/2014 by in narzekam.

Kategorie

Reklamy

Archiwum

Statystyki

  • 3 345 wejść
%d blogerów lubi to: