mt event

M road blog

Lubisz siebie?

„Nie oszczędzaj swoich najlepszych rzeczy na później. Używaj ich na co dzień. Kupuj najlepsze wyroby na jakie cię stać. Zawsze bierz pod uwagę swój budżet, żeby nie żyć ponad stan. Nie zapominaj o dobrych manierach na co dzień, zwłaszcza w stosunku do najbliższych ci osób.” – J.L. Scott

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego tak często słyszymy takie porady a prawie nigdy nie udaje się do nich dostosować? Nie oszczędzaj swoich najlepszych rzeczy…człowiek zawsze się martwi, że będzie na coś nieprzygotowany albo czeka na ważne wydarzenie by te nowości wykorzystać. Człowiek? No może kobieta ;) W każdym razie…zbliżają się święta to jeszcze poczekam z ubraniem tej nowej bluzki. Ciekawi mnie kwestia ubioru. Dlaczego nowe ciuchy muszą „odleżeć swoje”? Oprócz tego, że mieliśmy coś innego zaplanowanego do ubrania to mam tylko jedno wytłumaczenie – w głębi siebie uważamy, że nie zasługujemy na nową rzecz. Dobrze wyglądać? Wyróżniać się? Czy to nie śmieszne gdy kształty są tak zaznaczone? Bezpieczniejszym kolorem jest czarny bo w tym fuksjowym będę się prezentować zbyt radośnie w pracy. Niedługo odwiedzą mnie znajomi to wtedy wyjmę prezent ślubny – zastawę do herbaty. Nie. Nie tędy droga. Czemu dziś nie jest dobrym dniem? Czemu dziś jest mniej ważne od innych dni? Przecież jutro może mnie tu nie być. A może chodzi o to, że tylko w niektóre dni uważasz się za wyjątkowego i ważnego? Każdy dzień jest ważny. Dla nikogo nie będziesz ważniejszy niż dla siebie samego. To ty musisz się zatroszyczyć o siebie. I własnie dlatego to dziś ubiorę tę bluzkę i dziś napiję się herbaty z filiżanki w cytrynki. Życie jest za krótkie. A skoro jest tak krótkie to może niczym się nie przejmować i wydać wszystkie pieniądze?

Szacunek do siebie ma dwie strony. Każdy sam musi odkryć w którym momencie, jak postępując nie wpada w pułapkę niedocenienia siebie a jednocześnie nie popadając w przesadę przeceniania się.

Prawdy, potrzeba nam światła prawdy i odwagi by autentycznie zadbać o siebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Information

This entry was posted on 06/04/2014 by in wartości.

Kategorie

Reklamy

Archiwum

Statystyki

  • 3 345 wejść
%d blogerów lubi to: